Jaką karmę dla kota warto kupić?

guvo59 / Pixabay

Na postawione w ten sposób pytanie w zasadzie nasuwa się jednoznaczna odpowiedź. Musi ona być przede wszystkim wysokojakościowa i mająca pozytywny wpływ na rozwój naszego pupila. Z całą pewnością do tej kategorii zalicza się ekologiczna karma dla kota. Stąd też w niniejszym tekście nieco szerzej pochylimy się nad tego rodzaju produktami. Jednym słowem sprawdzimy czemu, warto kupić ekologiczną karmę dla kotów?

Ekologia kojarzy nam się z dbałością o naturalne środowisko, lecz nie można zapomnieć o tym, e dotyczy to również produkcji najróżniejszych przedmiotów czy żywności. Zatem w żadnym razie dbałość o Matkę Naturę nie jest sprzeczna z dbanie o swoje domowe pupile. Można wręcz postawić tezę, że tego rodzaju działania to nawet ułatwiają. Warto bowiem mieć świadomość tego, że ekologiczne produkty zawarte w karmie dla kotów charakteryzują również najwyższą jakością. W końcu brak tam sztucznych dodatków, hodowla jest naturalna, co tylko przekłada się na jakość finalnego produktu.

Czym wyróżnia się dobra i ekologiczna karma dla kota?

Najłatwiej tego rodzaju produkt będzie nam rozpoznać po certyfikatach ekologicznych, które są zgodne z rozporządzeniem UE w sprawie rolnictwa ekologicznego. Tym samym opakowanie takiej karmy musi wyszczególnić precyzyjnie pochodzenie wszystkich składników.

Rodzaje karm ekologicznych

Najprościej rzecz ujmując mamy u do wyboru suchą i mokrą karmę. Tym samym bez większych komplikacji możemy dostarczyć swoim pupilom wszystko, co im niezbędne. Chcąc wybrać optymalny produkt dla swojego kota, trzeba sugerować się indywidualnymi potrzebami pupila. Tym samym mogą to być produkty dla kotów z alergią, schorzeniami nerek czy układu moczowego.

Jak często należy karmić kota?

Bardzo ważne jest to, aby nie przekarmiać kota, a o to w domowych warunkach nie jest trudno. Stąd też nawet ekologiczna karma dla kota powinna być podawana od 3 do 5 razy dziennie. Oczywiście są czasem od tego odstępstwa zależne od weku lub indywidualnych upodobań kota. Do tego koty wychodzące mają z reguły większy apetyt. Jednak dzięki najwyższej jakości składnikom w ekologicznej karmie każdorazowo jesteśmy w stanie sprostać zapotrzebowaniu kota na konkretne składniki.